Program festivalu „Hudba v zahradách a zámku“ Kroměříž 2022


HUDBA V ZAHRADÁCH A ZÁMKU 2022

Vítejte na festivalu „Hudba v zahradách a zámku“ Kroměříž léto 2022

10.6.2022 – 8.7.2022, 19.00 hodin - Arcibiskupský zámek | Dům kultury | Rotunda Květné zahrady | Skleník Květné zahrady | Sněmovní sál

Stáhněte si leták akcí

Od roku 2000 rozeznívají festivalové koncerty letní večery v Kroměříži klasickou hudbou. Věříme, že i letos vám koncertní vystoupení připraví nevšední hudební zážitky. Festival 2020 nabízí pestrý program , zajímavé a vynikajícími interprety v neopakovatelných prostorách skleníku a rotundy Květné zahrady,které svojí krásou a atmosféru umocňují hudební zážitek. Letos bohužel vzhledem k rekonstrukci sněmovního sálu budou pro koncerty uzavřeny prostory Arcibiskupského zámku.

Festival ve své dramaturgii každoročně sleduje výročí významných skladatelů, čerpá z pokladů zámeckého hudebního archivu, vyhledává zajímavé i začínající umělecké osobnosti a soubory. V programu bude letos připomenut zejména L. van Beethoven, který je spjat s hudební zámeckou minulostí , jeho skladby jsou zastoupeny v zámecké hudební sbírce, neboť Rudolf Jan olomoucký arcibiskup byl nejen mecenášem ale i žákem L.van Beethovena. Celý hudební svět si právě letos bude připomínat 250 let od narození tohoto hudebního genia.

Festival Hudba v zahradách a zámku Kroměříž 2022, toto jedinečné spojení vážné hudby a architektonických skvostů UNESCO, vstupuje do svého jednadvacátého ročníku. Od června 2020 nás čekají čtyři koncerty, které se budou odehrávat v kouzelném prostředí Květné zahrady, jejího klasicistního Skleníku, či barokní Rotundy. Stejně jako v minulých letech se na pořádání festivalu společně podílí město Kroměříž, Dům kultury v Kroměříži, klub UNESCO Kroměříž, společnost Art Collegium 2002 a Národní památkový ústav.

Hned na úvod se v Zahajovacím koncertu festivalu ve čtvrtek 10.června ve Skleníku Květné zahrady představí geniální čtrnáctiletý klavírista a kroměřížský rodák Jan Schulmeister, kterého v jeho mozartovském programu doprovodí Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera. Druhý koncert v úterý 30. června jsme pojali jako Svátek opery. Árie z oper W. A. Mozarta, G. Verdiho a G. Donizettiho přednesou sopranistka Eva Kývalová a barytonista Lukáš Bařák společně s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín pod taktovkou Tomáše Braunera. Třetí, komorní koncert, ve čtvrtek 16. července v Rotundě, je věnován 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena. Jeho skladby, jakož i díla Josefa Antonína Štěpána, arcivévody Rudolfa Jana a dalších, předvede virtuóz na kladívkový klavír Jaroslav Tůma společně s houslistkou Lucií Sedlákovou Hůlovou. Závěrečný koncert v pátek 24. července bude už tradičně patřit absolventům Mezinárodních dirigentských kurzů ve Zlíně a v Kroměříži za účasti Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.


Na setkání s vámi na festivalových koncertech se těší pořadatel Město Kroměříž ve spolupráci s Domem kultury Kroměříž, Art collegiem2002 a Klubem UNESCO Kroměříž.

Festival se koná pod záštitou mons. Jana Graubnera arcibiskupa olomouckého.

ZAHAJOVACÍ KONCERT

CARMINA BURANA

Kantáta skladatele Carla Orffa
17.6.2022

Více

CARAVAGGIOVA POUŤ

„Hudební cesta z Milána do Neapole“
se skladbami z hudebního archivu
kroměřížského Arcibiskupského zámku
25.6.2022

Více

ŠPANĚLSKÝ VEČER

Koncert s kompozicemi Rimského-Korsakova
a Saint-Saënse vyvrcholí
Bolerem Maurice Ravela
30.6.2022

Více

RUSALKA

Opera Antonína Dvořáka
20.7.2022

Více

ZÁVĚREČNÝ KONCERT DIRIGENTSKÝCH KURZŮ

Skladby Rossiniho, Mozarta, Smetany
a Dvořáka v podání frekventantů kurzu
30.7.2022

Více